Idea akcji

zajaczekAkcja stworzona przez „ Akademię Zielonego Zajączka” ma na celu propagowanie w wesoły i jak najbardziej zrozumiały sposób bezpiecznego zachowania naszych najmłodszych we wszystkich dziedzinach i chwilach ich życia.

Chcemy aby do akcji włączyli się także rodzice, opiekunowie i nauczyciele oraz wszystkie firmy i organizacje, które wiedzą, że bezpieczeństwo dzieci leży w rękach dorosłych. To my wprowadzamy nasze pociechy w życie i od pierwszego ich dnia robimy wszystko, aby zapewnić im prawidłowy rozwój. Jednak wraz z dorastaniem wyobraźnia naszych dzieci często przerasta możliwości widzenia świata przez dorosłych, a co za tym idzie – często uniemożliwia uprzedzenia dzieci o czekających zagrożeniach. Celem naszej akcji jest przypomnienie podstawowej zasady „ lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Dlatego „Zielony Zajączek” w swojej akcji dba o to, aby dziecko przy pomocy dorosłych mogło poprzez wspólne czytanie, naukę wierszyków i zabawy być wprowadzane w świat w sposób nie tylko bajkowy, ale by treść przekazywanej w wesoły sposób wiedzy mogła go chronić, a może i zmusić do myślenia. Dlatego pomagajmy Zajączkowi w jego akcji i stwórzmy grono przyjaciół „ Zielonego Zajączka” , które zawsze zwróci uwagę na bezpieczeństwo każdego dziecka kopiącego piłkę na chodniku, wychylającego się z balkonu czy też zmierzającego w kierunku obcego psa.